Regionalna Izba Obrachunkowa w Lublinie organizuje 24 września 2013 r. szkolenie
Wykład poprowadzi p. Krzysztof Puchacz – prawnik, specjalista z zakresu finansów publicznych, kontroli zarządczej, zamówień publicznych oraz odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych; były wieloletni pracownik RIO w Lublinie; akredytowany Ekspert ©KFE (Akredytacja nr 0146/EKFE/12/2011); ceniony trener prowadzący ok. 1000 godzin szkoleń rocznie, w tym m.in. dla Ministerstwa Skarbu Państwa, Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Sprawiedliwości, Regionalnych Izb Obrachunkowych, Komendy Głównej Policji; autor wielu artykułów w prasie fachowej oraz publikacji książkowych. Początek szkolenia o godz. 1000. Program szkolenia: 1. Wybór trybu zamówienia publicznego. - Zapytanie o cenę. - Zamówienie z wolnej ręki (ze szczególnym uwzględnieniem zamówień dodatkowych 2. Zmiany umów o zamówienie publiczne. - Zakaz zmian umów o zamówienie publiczne i wyjątki od niego. - Zasady konstruowania wzoru umowy w zakresie możliwości i warunków przyszłych zmian umowy o zamówienie publiczne. 3. Warunki udziału w postępowaniu po nowelizacji w roku 2013. - Nowa przesłanka wykluczenia z udziału w postępowaniu związana z uczestnictwem - Nowe zasady weryfikacji warunków udziału w postępowaniu w zakresie wiedzy - Szczegółowe omówienie nowego rozporządzenia w sprawie rodzajów dokumentów, jakich zamawiający może żądać od wykonawcy. - KRS i CEIDG - wydruki z systemu elektronicznego w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. 4. Dialog techniczny. - Szanse i zagrożenia związane ze stosowaniem dialogu technicznego. 5. Nowe rozporządzenie w sprawie sprawozdań o udzielonych zamówieniach publicznych. - Zasady nowego rozporządzenia w sprawie udzielonych zamówień publicznych, w tym zamówienia do 14.000 euro. 6. Podwykonawstwo w zamówieniach publicznych a udostępnianie zasobów podmiotów trzecich. - Udostępniania zasobów podmiotów trzecich (art. 26 ust. 2b) – problemy interpretacyjne. - Możliwości ograniczenia korzystania z zasobów podmiotów trzecich. - Możliwości weryfikacji sposobu udostępniania zasobów podmiotów trzecich. - Udostępniania zasobów podmiotów trzecich a podwykonawstwo. - Solidarna odpowiedzialność inwestora i wykonawcy robót budowlanych - Możliwość zmiany podwykonawcy. Warunkiem uczestnictwa jest wpłata 200 zł/za osobę na bankowy rachunek dochodów Regionalnej Izby Obrachunkowej w Lublinie w NBP O/o Lublin Wszelkie pytania w sprawie szkolenia proszę kierować do p. Barbary Popek, Zainteresowanych pracowników samorządowych zapraszam do udziału w szkoleniu.
na temat: „Zamówienia publiczne dla jednostek samorządowych – wybrane aspekty praktyczne”, które odbędzie się w Sali Błękitnej w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim (Lublin, ul. Spokojna 4).
i zamówień uzupełniających).
w tej samej grupie kapitałowej (charakterystyka grup kapitałowych, obowiązki wykonawcy, możliwości weryfikacyjne zamawiającego).
i doświadczenia (art. 22 ust. 5).
za zobowiązania wobec podwykonawcy.
Nr 06101013390043982231000000 do 23 września 2013 r.
tel. (081) 534 07 85 w. 22.